Magunkról
Milyen intézményeket akkreditált eddig a MAB?
Az intézményakkreditáció első körében, 1993 és 2000 között a MAB a felsőoktatási törvényben felsorolt összes hazai felsőoktatási intézményt akkreditálta, egy részüket 8 éves, másokat rövidebb időszakra.
Akkreditált a MAB ezen kívül néhány új hazai, és magyarországi működésre engedélyt kérő külföldi felsőoktatási intézményt is.
Az intézményakkreditáció második köre 2004-2010 között zajlott (Második körös jelentések), majd 2010 őszén elindult az intézményakkreditáció harmadik köre (Harmadik körös jelentések).
Milyen szakokat akkreditált eddig a MAB?
A szaklétesítési, szakindítási határozatok a TIR adatbázisban kereshetők. A működő szakok párhuzamos programakkreditációs és kiválósági hely határozatai a Határozatok / Párhuzamos programakkreditáció menüpontban érhetők el.
Milyen doktori iskolákat akkreditált eddig a MAB?
A korábban már működő doktori programokból szerveződő doktori iskolákat ideiglenesen 2000-ben akkreditálta a MAB. Ezek végleges akkreditációjára a 2001/2002-es tanévben került sor. A doktori képzésről szóló 2007-es kormányrendelet után a doktori iskolákat az Országos Doktori Tanáccsal közösen működtetett doktori adatbázisban értékelte és akkreditálta a MAB, a 2008-as felkészülő, elővizsgálatok után 2009-ben. 2010-ben és 2011-ben programozott megfelelőségi ellenőrző vizsgálatokra került sor.
Újonnan alakuló (létesítendő) doktori iskolák előzetes MAB szakértői véleményezés alapján szerezhetik meg működési jogosultságukat.
Milyen kérelmet hogyan kell összeállítani?
A különböző beadványok összeállítását útmutatók segítik, melyek a Beadványok menüpontban ügytípusonként érhetők el. Az útmutatók ugyancsak letölthetők az Intézményeknek menüpont Beadványok készítése almenüjéből.